Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Четири минути не стигнаха на Спартак за чудо с ЦСКА
Автор: Екип Varna24.bg 20:16 / 14.03.2008Коментари (0)1101
© sportni.bg
С кански мъки и гол на резервата Евгени Йорданов ЦСКА успя изключително късметлийски да спечели домакинството си срещу Спартак (Варна) с 3:2. "Армейците" поведоха с 2:0 до 22-ата минута с автогол на Венци Маринов и попадение от дузпа на Велизар Димитров, но гостите от Варна изравниха чрез Найденов и Велимир Иванович. Равенството се запази до 86-ата минута, когато влезлият като резерва Евгени Йорданов с отличен удар от воле препарира Радостин Станев, като по този начин спаси ЦСКА от уникален гаф по пътя към 31-ата им шампионска титла.

Срещата започна изключително спокойно и нищо не предвещаваше, че този мач ще се превърне в истински тест за волята на "армейския" отбор. ЦСКА натисна своя противник и още в 10-ата минута домакините откриха резултата. Това се случи при едно меле, когато след ъглов удар Маринов си вкара автогол. Последваха 10-ина много силни минути за ЦСКА, в които "червените" футболисти можеха да решат всичко в своя полза, но уникални три пропуска на безличния в този мач Неи запазиха резултата непроменен. Все пак в 22-ата минута "армейците" поведоха с 2:0 след гол на Велизар Димитров от дузпа, отсъдена за нарушение срещу един от най-дейните в "армейските" редици Удоджи. Вторият гол успокои лидера във временното класиране на "А" група и в 45-ата минута Спартак се върна в двубоя с гол на Иван Найденов. Той реализира от пряк свободен удар, след като ударът му тупна пред врат
Ради Здравков бе на крачка да поднесе сензация при четвъртото си завръщане начело на Спартак, но Евгени Йорданов попари надеждите на варненци
аря Ивайло Петров, който не се намеси убедително и топката влетя в мрежата.

Вместо да увеличи оборотите през втората част, ЦСКА преотстъпи инициативата на гостите от Варна, а за капак на всичко играта напусна и Велизар Димитров, който бе заменен. Шокът за домакините дойде в 65-ата минута, когато Иванович изравни резултата след отличен 30-метров пробив. "Студеният душ" тотално разби играта на ЦСКА, чиито футболисти така и не успяха да осъществят кой знае какъв натиск, въпреки че имаха цели 25 минути на разположение до последния съдийски сигнал.

Така срещата вървеше към изненадващо равенство, което със сигурност щеше да върне интригата за титлата в "А" група, но резервата Евгени Йорданов спаси своите от уникален резил. Той се възползва от пас с глава на Неи в 86-та минута и след удар от воле оформи крайното 3:2.

ЦСКА - Спартак (Вн) 3:2
ЦСКА: Ив. Петров, Й. Тодоров, Тунчев, Ланзаат, Юруков, Янчев, Маркиньос (68 Г. Илиев), В. Димитров (56 Йорданов), Удоджи, Петре, Неи (87 Котев)
Спартак: Станев, Ст. Георгиев, Жеков, Ст. Петров, Б. Илиев, В. Маринов, Джукич (71 Боев), Найденов, Величков (86 Д. Стефанов), Воденичаров (62 Михайлов), Иванович
Голмайстори: В. Маринов (10 авт), В. Димитров (22 д), Йорданов (86); Найденов (45), Иванович (65)
Съдия: Стефан Спасов