Спортните новини: Днес (0) | Вчера (5)
11 неизвестни от Етър шокираха Черно море край Варна
Автор: Екип Varna24.bg 18:04 / 09.03.2013Коментари (2)3437
Етър хвърли бомбата на 17-ия кръг на "А" група. Тимът от Велико Търново победи с 1:0 във Варна Черно море. Единственото попадение реализира резервата Мехмед, който се разписа в 77-та минута със страхотен шут от 30 метра.

"Моряците" владееха инициативата през целия мач, но само добрите намеса на стража на "виолетовите" Ненад Филипович донесоха трите важни точки на гостуващия тим, който се борят със зъби и нокти за оцеляването.

Още в 3-ата минута Георги Илиев можеше да открие, но ударът му излезе в аут. Двайсет по-късно капитанът на "моряците" завъртя перфектно от фаул топката, но Филипович с върха на пръстите отклони коженото кълбо, което се отби в гредата. При добавката Идалго стреля, но Филипович изби в корнер.

След почивката картинката на мача се запази. Черно море атакуваше, а Етър се браниха във своята половина. Стражът на гостите спасяваше удар след удар на играчите в "зелено-бяло", а футболистите на домакините направо се отчаяха от невероятните му спасявания.

Така се стигна до 77-ата минута, когато врезлия като резерва Мехмед, който заби страхотен гол с втория удар на играч на Етър по посока на домакинската врата.

Попадението обърка футболистите на Георги Иванов-Гонзо и до края на срещата те не създадоха опасни положения пред виолетовата врата.

Черно море - Етър 0:1