Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море разгроми с 5:1 Пирин ГД, стражът на гостите с уникална глупост
Автор: Екип Varna24.bg 19:16 / 28.04.2013Коментари (0)1307
Отборът на Черно море разгроми с 5:1 гостуващия Пирин (Гоце Делчев) в мач от 24-ия кръг на "А" група, игран днес на стадион "Тича" във Варна.

"Моряците" си решиха изхода от срещата още до почивката, след като се оттеглиха с два гола аванс.

Още в 17-ата минута възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо излязоха напред в резултата. Симеон Райков направи хубав пробив по левия фланг, центрира, а бранител на неврокопчани не можа да изчисти коженото кълбо добре, което попадна в Георги Божилов, който не сгреши за 1:0.

В 30-ата минута стражът на Пирин Абди Абдиков направи чутовна глупост като удари без топка собствения съотборник Атанас Фиданин пред очите на главният рефер Димитър Андреев и получи директен червен картон.

В 39-ата минута "моряците" стигнаха до втори гол. Негов автор бе Георги Илиев. Кристиан Идалго проби по дясното крило и върна кълбото към дузпата, където Илиев бе заел добра позиция и с лекота удвои. При този резултат се оттеглиха и двата тима на почивката.

През втората част Черно море взе инициативата във собствени ръце с човек повече и вкара нови три гола във вратата на гостуващия тим.

Конгоанецът Брус Инканго направи резултата класически в 70-ата минута. Нападателят отбеляза първото си попадение в "А" група след асистенция на Райков.

Само пет по-късно Симеон Райков също записа името си сред голмайсторите си.

В 85-ата минута варненци вкараха нов гол във вратата на пиринци чрез Капитанов, а 3 по-късно резервата Петров фиксира крайното 5:1.

Черно море - Пирин ГД 5:1
1:0 Божилов 17