Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Черно море с класика над Локо Пд
Автор: Екип Varna24.bg 20:06 / 18.05.2013Коментари (65)1813
Черно море се наложи с класическото 3:0 над Локомотив Пд в мач от 28-ия кръг на А група. "Моряците" надиграха по всякакъв параграф гостуващия тим, който дойде във Варна без голяма част от своите титуляри.

Двубоят на стадион "Тича" започна отлично за варненци, които вкараха ранен гол във вратата на "смърфовете". Точен за домакините бе Еденилсон Бергонси. Бразилецът се разписа с глава след корнер.

Брус Инканго покачи на 2:0 в края на първата част. Нападателят получи пас от Симеон Райков и с удар от границата на наказателното поле не сбърка.

Локомотив беше много близо да се върне в мача още в началото но втората част, но само добрите намеси на Георги Китанов не позволиха на гостите да се разпишат. Исканият от редица европейски грандове Китанов отрази два удара в рамката на няколко секунди на играчи в "черно-бяло" и по този начин запази мрежата си суха.

Крайното 3:0 оформи Георги Илиев в даденото от рефера продължение. Капитанов стреля отдалеч, но Денчев успя да избие топката, след което при добавката капитанът на "моряците" с плонж успя да вкара в опразнената врата.

След този мач Черно море събра актив от 31 точки. Локо Пд е на 7-ма позиция с 39 пункта.

Черно море - Локомотив 3:0

8' 1:0 Бергонси
40' 2:0 Инканго
90' 3:0 Г. Илиев