Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Спартак победи с 2:0 и завърши 11-ти в класирането
Автор: Екип Varna24.bg 21:11 / 17.05.2008Коментари (0)1267
© impactpressgroup.org
Спартак (Варна) победи с 2:0 Марек в мач от последния кръг на българската "А" група. За "соколите" играха основните футболисти, докато гостите от Дупница, които отдавна изпаднаха, дойдоха с юношите. Срещата започна с едноминутно мълчание в памет на бившия защитник на Спартак Здравко Радев, който точно преди пет дни (12 май) щеше да навърши 36 години, но коварна болест го покоси в края на 2005 г.
Първото полувреме бе скучно, като противно на очакванията младият отбор на гостите се държа добре и дори отправи три далечни удара към Радо Станев, чрез капитана си Даниел Младенов. "Соколите" също имаха две възможности, пропиляни от Димитър Воденичаров.
През втората част логичното се случи като в 51-ата минута Иван Найденов центрира отляво към стоящия до лявата греда на Варадинов Стоян Георгиев, който безпроблемно направи 1:0. В 69-ата минута пък Иван Найденов направи нещо средно между центриране и удар, топката мина като на шега през куп играчи на двата отбора и спря в мрежата на слисания страж на гостите - 2:0. Варненци имаха и други положения, но в крайна сметка не можаха да вкарат за първи път три гола в един мач през този сезон.
С успеха "соколите" приключиха сезона на 11-о място, като изпревариха в последния момент Ботев (Пд).

Спартак (Вн) - Марек    2:0
Спартак: Радостин Станев, Венцислав Маринов, Станислав Петров, Стоян Георгиев, Димитър Стефанов, Будимир Джукич (83 Марко Савич), Мартин Димов (46 Иво Михайлов), Кунчо Кунчев, Иван Найденов (87 Йордан Пенев), Боян Илиев, Димитър Воденичаров
Марек: Варадинов, Горанов, Младенов, Данаилов, Павлович, Крумов, Андреев (60 Кралев), Карачиновски (79 Кръстев), Пешев, Лазаров (88 Виачки), Таволички
Голмайстори: Ст. Георгиев (51), Найденов (69)
Съдия: Асен Николов