Черно море не записа победа в трети пореден мач
Автор: Екип Varna24.bg 21:58 / 03.08.2013Коментари (0)1274
Отборите на ЦСКА и Черно море не можаха да се излъжат завършвайки наравно 0:0 в мач от 3-ия кръг на "А" група.

Изненадващо Георги Иванов-Гонзо предпочете титуляр на "Армията" да започне юношата Бекир Расим пред капитана Георги Илиев, който предния кръг лиши варненци от победата срещу Славия. Първи официален мач с екипа на "моряците" записа Стенли Окото.

Първата възможност за гол в срещата се откри пред домакините, но слаб удар на Емил Гъргоров бе уловен от Георги Китанов. Последваха по-силни минути за варненци. В 8-ата минута Даниел Георгиев проби отдясно и центрира, юношата Бекир Расим бе оставен сам в наказателното поле и стреля с глава, но топката излезе в аут. Малко след това удар на Бакари също не намери целта.

В 27-ата минута ЦСКА съдаде най-опасната си ситуация за гол след фаул. Марсиньо изпълни много добре пряк свободен удар, но топката нацели лявата греда на вратата на Китанов.

Двата отбора тръгнаха да търсят първата си победа за сезона през втората част в последните минути на двубоя, когато се пораздвижиха малко, но до чисти положение така и не успяха да стигнат.

Резервата Симеон Райков пробва рефлекса на Томас Черни в 85-ата минута със силен удар от границата на наказателното поле, но стража с отличен рефлекс спаси.

Минута по-късно Морейра също пробва рефлекса на Георги Китанов след като бе оставен непокрит в наказателното поле, но стражът на варненци спаси.

Така и след този кръг двата отбора продължават да са без победа в първенството, а "моряците" продължават да търсят първия си гол от началото на сезона.

ЦСКА - Черно море 0:0

ЦСКА: Черни, Грънчов, Менди, В. Илиев, Милисавлиевич, Чочев, Морейра, Кордейро (Дюлгеров), Марсиньо, Карачанаков (Косоко), Гъргоров

Черно море: Китанов, Георгиев, Венков, Станчев, Котев (Колев), Расим (Г. Илиев), Бакари (Райков), Паланков, Божилов, Ал. Александров, Окоро