Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Мирчев дебютира за Динамо (Минск)
Автор: Екип Varna24.bg 09:31 / 01.06.2008Коментари (0)1075
© Varna24.bg
Каращите проби в Динамо (Минск) българи Георги Какалов и Владислав Мирчев дебютираха за тима при драматичната победа с 3:2 над Торпедо (Жодино) в контролен мач.

Сънародниците ни бяха изпробвани от треньора Игор Криушенко, но така и не успяха да се разпишат във вратата на съперника. Какалов и Мирчев започнаха титуляри за Динамо (Минск), като и двамата останаха на терена до 67-ата минута. Очаква се решението на спеца дали ще разчита на някой от българите.

Гостите поведоха с 2 гола до 30-ата минута, но в 41-ата Трепачкин си отбеляза автогол и двата отбора се оттеглиха на почивка при 2:1 за Торпедо.

Динамо (Минск) се добра до крайното 3:2 с попадения на Лебедев в началото на второто полувреме и на Рак в 87-ата минута.

Срещу Какалов и Мирчев с екипа на Торпедо (Жодино) пък игра друг българин - Митко Ценовски, който престоя на терена 90 минути. Халфът на Спартак (Пд) кара проби в този беларуски тим.

В периода от 2003 до 2005 г. в Динамо (Минск) играеше българският полузащитник Петър Златинов.

Източник: Топспорт