Черно море с лекота елиминира Марек

17:17 / 12.10.2013
1834
Черно море победи с 2:0 Марек в реванша от 1/16-финалите за Купата на България и продължи напред в турнира. Без да си дават много зор възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо стигнаха леко до победата.

Резултатът на "Тича" бе открит от Иван Коканов в 16-ата минута, който се разписа с удар от точката на дузпата след асистенция на Сашо Александров. Това бе първи гол за младия нападател с екипа на Черно море в официален мач.

"Моряците" изтърваха една дузина още положения чрез Еденилсон, Бакари и голмайстора Коканов. Така се стигна до 70-ата минута, когато Даниел Георгиев вкара втори гол в срещата. Полузащитникът порази стража на дупничани с много хубав удар от дистанция за крайното 2:0.

Черно море - Марек 2:0
1:0 Коконов (16)
2:0 Георгиев (70)

Черно море: Михайлов, С. Александров, Р. Колев, Венков, Атанасов, Паланков, Еденилсон, Георгиев, Бакари (78 - Ат. Илиев), Д. Младенов (62 - Окоро), Коконов (73 - Райков)

Марек: Пл. Младенов, Б. Николов, Виячки, Г. Николов, Пидев, Диков, Андонов, Манолов, Кръстовчев (60 - Янчев), Хаджиниколов (53 - Апостолов), Тончев