Спортните новини: Днес (1) | Вчера (3)
Черно море падна с 0:2 от Славия
Автор: Екип Varna24.bg 17:12 / 30.10.2013Коментари (0)1102
Черно море загуби с 0:2 гостуването си на Славия в среща от 15-ия кръг на "А" група. Това бе трета поредна загуба на варненци като гост, докато "белите" успяха да вземат глътка въздух, записвайки първа победа от два месеца насам.

Мачът започна по мечтан начин за софиянци, които откриха чрез Павле Попара в 35-ата минута. Полузащитникът се възползва от неразчетната проява на Георги Китонов, който след шут на Атанас Курдов не се намеси добре и прати топката в краката на Попара, който отблизо вкара за 1:0.

След почивката задачата за "моряците" стана тежка след като Росен Колев остави отбора с човек по-малко. Централният защитник удари в лицето Атанас Курдов и получи втори жълт картон.

С човек повече Славия вдигна глава и натисна отбора в неговата половина. Това даде резултат в 84-ата минута, когато Фернандо да Силва изведе Атанас Курдов на стрелкова позиция и нападателя с хубав удар разстреля Китанов за крайното 2:0.