Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Черно море не се даде на Берое с десет човека
Автор: Екип Varna24.bg 14:57 / 23.11.2013Коментари (0)1533
Черно море успя да достигне до равенство 1:1 с Берое в мач от 18-ия кръг на А група. Въпреки, че "моряците" останаха с човек по-малко в 70-ата минута, варненци успяха да достигнат до равенството с гол на Иван Коконов.

Макар и да нямаше кой знае какви положение пред двете врати през първата част, възпитаниците на Петър Хубчев бяха по настойчиви, но липсваха головите положения.

След почивката нищо не се промени в играта на двата тима. Точно след час игра защитата на "моряците" направиха група грешка подарявайки коженото кълбо на Венци Христов, но нападателят не се възползва добре от ситуацията и пропиля добра възможност за гол.

Само няколко минути след това Бакари не успя да засече с глава центриране на Симеон Райков от корнер на метър от голлинията.

В 70-ата минута Стенли Окоро получи директен червен картон, след интервенция с Веселин Пенев. Старазагорци се възползваха от това и след няма и 120 секунди Елио Мартинс откри резултата на "Тича" със страхотен удар от границата на наказателното поле.

Въпреки, че останаха с човек по-малко възпитаниците на Георги Иванов-Гонзо не се предадоха и успяха да достигнат до равенството с гол на резервата Иван Коконов. Нападателят засече центриране на Бакари в наказателното поле за крайното 1:1.

Така Черно море продължава да е непобедим в А група. От 9 изиграни мача в българското първенство играчите на Гонзо имат 6 победи и 3 равенства. След равенството "моряците" запазват аванса си от 1 точка от заралии и остават на 7-ма позиция с 27 точки.

Черно море - Берое 1:1
0:1 Мартинс 72'
1:1 Коконов 82'

Черно море: Китанов, Емилов, Александров, Котев, Венков, Д. Георгиев (Петров), Бергонси, Окоро, Илиев, Райков (Коконов), Бакари (Паланков)

Берое: Караджов, Крумов, Стойчев, Иванов (Дишлиев), Пенев (Здр. Илиев), Динков, Елиаш, Каядо (Зехиров), Андонов, Мартинс, Христов