Спортните новини: Днес (3) | Вчера (0)
Левски измъкна инфарктна победа във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 09:57 / 07.04.2014Коментари (0)271
© Радост Георгиева
Левски победи като гост по изключително драматичен начин с 86:84 (18:23, 19:17, 28:24, 21:20) отбора на Черно море Порт Варна в най-интересния кръг от 23-ия кръг на НБЛ.

"Сините" успяха да спечелят последната среща, в която треньорът им Тити Папазов не бе на скамейката. Папазов изтърпя наказание от четири мача, наложено му заради гаменското му поведение по време на турнира за Купата на България.

Левски остана и без подкрепата на феновете си малко преди полувремето. Агитката на "сините", сред която имаше и хулигани от футболните фракции, се държа невъздържано и сама провокира решението да бъде изведена от залата.

В самия край на мача нямаше място за хора със слаби нерви. 45 секунди преди финалната сирена резултатът беше равен 82:82. При по-малко от половин минута Пламен Алексиев бе фаулиран и вкара и двата наказателни удара за 84:82. След това Майк Уилкинсън вкара кош за Левски и бе фаулиран. Той обаче пропусна и резултатът остана равен 84:84. 4,6 секунди преди края Алексиев фаулира Брандън Хийт, който вкара и двата наказателни удара - 86:84 за столичани.

Лайънъл Чалмърс бе най-резултатен за победителите с 21 т. 19 т. отбеляза Майк Уилкинсън, а с 12 т. и 8 асистенции се отчете Брандън Хийт.

За Черно море Порт Варна дабъл дабъл от 17 т. и 10 асистенции записа Асен Великов, 16 т. и 8 борби добави Милян Пупович, а с 12 т. и 6 борби завърши Симеон Илиев.

Какво трябва да знаем за следващия опонент на Григор Димитров в Рим?