Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Черно море отказа Литекс от титлата
Автор: Екип Varna24.bg 17:04 / 18.04.2014Коментари (0)1643
© Bulphoto
Отборът на Черно море popари шампионските амбиции на Литекс, спирайки победната серия на ловчанлии с 1:1 във Варна.

С хикса оранжевите изостават на 5 точки от шампионите, като имат и мач повече. В следващия кръг двата тима се изправят в пряк двубой. "Моряците" са шести с 51 точки.

В първите минути вратарят на домакините Георги Китанов на два пъти бе несигурен, но нямаше кой да се възползва от грешките му. В 15-ата минута Александър Цветков пробва шут извън наказателното поле, но топката бе блокирана от защитник на домакините. В 18-ата минута Мирослав Манолов бе изведен в отлична позиция, но Даниел Георгиев го спря, а след това изстрел на нападателя бе избит в корнер от Китанов. След центрирането Джордан стреля с глава, но в аут. В 23-ата минута младият страж на Черно море отново сгреши и подари топката на колумбийския нападател, след което го спъна в наказателното поле, но съдията Вихрен Манев прецени, че няма достатъчно основания да отсъди дузпа. В 36-ата минута треньорът на варненци Георги Иванов реши да замени Стенли Окоро с Димо Атанасов. Това предизивка гнева на нигериеца, който съблече зелено-бялата фланелка и я захвърли на земята. Минута след началото на втората част Джордан стреля от сериозна дистанция, но Китанов улови. В 55-ата минута колумбиецът получи нов шанс да отправи удар и този път вратарят на младежкия национален отбор бе безпомощен - 0:1.

Радостта на ловчанлии обаче трая само 3 минути. Бакари се оказа най-съобразителен след центриране от фаул и с глава от около метър прати топката във вратата на гостите. В 64-ата минута Данило Асприля проби по дясното крило и центрира, но Кирил Котев изби точно преди Джордан да нанесе удар. Секунди по-късно Асприля засече с глава центрирането от корнер, но Георгиев изчисти от самата голлиния.

В 79-ата минута попадение на Котев не бе зачетено, тъй като реферът отсъди нарушение на Георги Божилов в атака. Минути по-късно 32-годишният защитник, който днес има рожден ден, отново спаси своите от попадение, след като изчисти кълбото точно преди Джордан да се разпише на празна врата.