Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Гонзо се сбогува с феновете при загуба от Левски
Автор: Екип Varna24.bg 19:52 / 07.05.2014Коментари (1)1149
Черно море загуби последния си домакински мач на "Тича" с 1:2 от Левски в мач от 38-ия кръг на "А" група. Единственото значение на тази двубой бе факта, че Георги Иванов-Гонзо се сбогува с феновете на тима, тъй като от следващия сезон се завръща на "Герена".

Владимир Гаджев смълча трибуните, откривайки резултата в 8-ата минута. Националът се разписа от дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Михаил Венков

Варненци обаче се върнаха бързо в срещата и 4 минути по-късно Валери Домовчийски изравни. Домо се възползва от грешка на Станислав Ангелов и хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл на Блажевич.

След гола Черно море взе инициативата и до края на полувремето бе по-добрият отбор на терена и можеше да поведе, но пропуски направиха Бакари и Домвчийски.

Левски отново си осигури гол аванс в началото на втората част. В 53-ата минута Влади Гаджев с перфектно центриране намери Божинов, който се отскубна от Кирил Котев и с глава вкара своя трети гол в "А" група.

Минути по-късно Радослав Цонев пропусна да реши всичко в този двубой, но отблизо не можа да преодолее Георги Китанов.

В последната четвърт Черно море се премести в половината на Левски, но до чисти голови положения възпитаниците на Гонзо така и не достигнаха, и позволиха на "сините" да си тръгнат с 3 точки от Варна.

В последния кръг Черно море гостува на шампиона Лудогорец, докато Левски ще пътува до Ловеч за мач срещу Литекс.

Черно море - Левски 1:2