Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Черно море разгроми Лукойл във Варна
Автор: Екип Varna24.bg 10:16 / 14.05.2014Коментари (0)566
©
Черно море Порт Варна разгроми Лукойл Академик с 85:69 в трети мач от полуфиналната серия между двата отбора в Националната баскетболна лига. Така варненци намалиха аванса на шампионите на 2:1 и запазиха шансове за класиране за решаващата среща.

"Моряците" започнаха двубоя много мотивирано и поведоха от самото начало. Преднината им достигна 9 точки при 21:12. Във втората четвърт Лукойл заздрави защитата си и изравни играта. Двата отбора размениха водачеството на няколко пъти, а почивката дойде при равенство 36:36. След подновяването силното представяне на Асен Вликов и Милян Пупович направи авансът на Черно море двуцифрен за 64:52. Изоставането не се оказа мотивация за Академик, които в един момент имаха пасив от 19 точки. Няколко коша на Антъни Уйдън го намалиха, но след добри изяви на Пламен Алексиев от зоната за три точки домакините все пак стигнаха до крайния успех.

Четвъртият мач от серията ще се състои в четвъртък и отново ще се предава пряко по NEWS7.

Григор Димитров написа нова глава в кариерата си с първи 1/4-финал на "Ролан Гарос"
Григор Димитров пред "Фокус": Можеха по-рано да ни преместят, само нашите два мача не бяха изиграни