Черно море спъна отново шампиона на "Тича"
Автор: Екип Varna24.bg 19:55 / 26.07.2014Коментари (0)896
Шампионът от последните две години Лудогорец направи нова грешна стъпка, завършвайки наравно 0:0 при гостуването си на Черно море. Срещата се игра на стадион "Тича" и бе от програмата на 2-ия кръг на "А" група.

"Моряците" започнаха по-добре двубоя и само блестящите намеси на национала Владислав Стоянов ги лишиха от преднина в началните минути.

Още в 4-та минута Раков стреля силно, след изпълнение на корнер, но Стоянов спаси. След още 4 минути и Паланков реши да отправи силен и опасен удар към Стоянов, но вратарят се разтегна максимално и успя да спаси.

Постепенно в средата на полувремето Лудогорец успя да изравни играта и на свой ред зареди атаки. Най-добрите възможности се откриха пред Марселиньо. На два пъти, след центрирания, той бе изпуснат от защитата на домакините, но и двата пъти стреля с глава право в ръцете на вратаря Китанов.

В 39-та минута Ешпиньо стреля добре от пряк свободен удар и разтресе напречната греда на Китанов.

В последната минута на първото полувреме, след пробив от дясно на Кайсара, топката бе подадена по земя към Марселиньо, който от хубава позиция стреля право в ръцете на вратаря.

Второто полувреме започна, така както завърши първото, с пропуск на Марселиньо от чиста позиция. Последва и опасен удар на Мишо Александров.

"Моряците" отговориха с хубав пас към Коконов, който излезе сам срещу вратаря, но вместо да стреля, потърси комбинация със свой съотборник на точката на дузпата, но там имаше само защитници на разградчани.

В края Лудогорец можеше да си тръгне и с 3-те точки от Варна, но Роман Безяк останал сам срещу Георги Китанов не успя до го преодолее.

Така Черно море продължи с добрите си изяви срещу Лудогорец във Варна. Разградчани вече нямат 3 мача победа в морската столица.