Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Литекс задълбочи кризата в Черно море
Автор: Екип Varna24.bg 21:52 / 15.08.2014Коментари (0)1101
© pfclitex.com
Черно море допусна трета поредна загуба в шампионата, след като отборът бе победен с 0:3 при визитата си на Литекс, на стадиона в Ловеч.

Срещата между двата отбора бе от петия кръг на "А" група, а момчетата на Александър Станков продължават да са без победа през новата кампания.

Домакините започнаха по-активно срещата и в 2-ата минута Ваюши стреля опасно от фаул, но кълбото мина на половин метър от левия стълб на вратата на Черно море.

Варненци бързо отговориха с опасно центриране на Симеон Райков към Коконов, но за късмет на Литекс защитник изби в корнер.

В 33-ата минута ловчанлии стигнаха до гол аванс, след като Слави Сталев не успя да изчисти по най-добрия начин топката, която попадна в Джордан и за него не бе проблем да е вкара в мрежата на Георги Китанов.

Още в следващата атака младият вратар допусна груба грешка, но Джордан не бе достатъчно съобразителен и не се възползва.

В 37-ата минута "моряците" отговориха с далечен удар на Симеон Райков, който обаче премина встрани от вратата.

След почивката Литекс продължи да контролира нещата на терена и стигна до нов гол в 79-ата минута, когато след индивидуална акция на Джордан, нападателят вкара второто си попадение в мача.

В 82-ата минута Черно море остана с 10 души на терена, след като Сталев извърши грубо нарушение и получи втори жълт картон.

В ответната атака Пламен Гълъбов фиксира крайното 3:0 с глава.

Загубата за "моряците" е трета поредна от началото на сезона. Преди това възпитаниците на Сашо Станков записаха две ремита.

Литекс- Черно море 3-0
1-0 Джордан(33)
2-0 Джордан(79)
3-0 Гълъбов(85)

Литекс: Баривиера, Стр.Попов, Менди(30-Гълъбов), Ил.Миланов, Недялков, Бумал, Кр.Малинов, Н.Колев(77-Златинов), Ваюши(62-Ангелов), Джордан, Асприля

Черно море: Китанов, Котев, Александров, Станчев, Сталев, Венков, Стенио(60-Георгиев), Паланков, Райков(71-Атанасов), Божилов, Коконов(60-Петков)