Изпъден от Левски бележи за Черно море в учебна игра срещу дубъла

15:46 / 06.09.2014
988
Черно море победи дублиращия тим на клуба с 3:0 в учебна игра, която се проведе на стадион Младост в морската столица. За да бъде по равностойна проверката наставникът Никола Спасов изпрати петима от мъжкия тим в дубъла.

Дошлият на проби полски халф Марчин Буркхард игра цял мач за първия състав, а чилийския нападател Маурисио Гомес изигра по едно полувреме и в двете формации.

След равностойни начални минути, в края на първата част удари на Георги Божилов и Симеон Райков бяха отразени от завърналият се в клуба вратар Илко Пиргов

Резултатът бе открит в 72-ата мин, когато Райков изпълни своя специалитет от пряк свободен удар и прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на вратата.

Четири по късно Гомес се разписа с хубав диагонален шут, а крайният резултат в последната минута оформи Иван Коконов.

След паузата в шампионата варненци приемат на 13 септември ЦСКА, в среща от 8-ия кръг на А ПФГ.

Черно море: Георги Китанов, Александър Александров, Кирил Котев, Стефан Станчев, Михаил Венков, Тодор Паланков, Марчин Буркхард, Симеон Райков, Георги Божилов, Иван Коконов, Мирослав Манолов. /Петков и Гомес./

Дублиращ отбор: Илко Пиргов, Мартин Костадинов, Живко Атанасов, Слави Сталев, Стефан Иванов, Александър Попов, Александър Йовчев, Карен Мадоян, Димо Атанасов, Живко Петков и Маурисио Гомес./Илиян Неделчев, Емил Илиев, Николай Минков, Георги Гушлев/