Черно море се откъсна от опасната зона след 1:0 над Хасково
Автор: Екип Varna24.bg 17:58 / 03.10.2014Коментари (0)1183
© Bulphoto
Отборът на Черно море взе три точки при визитата на последния Хасково. В мач, без особено интересни положения, варненци триумфираха с минималното 1:0. Единственото попадение в срещата бе дело на Иван Коконов, който реализира след красив прехвърлящ удар в 66-ата минута.

Успехът бе едва трети за "моряците", но въпреки това изкачи гостите до осмото място с актив от 12 точки. Кризата в лагера на Хасково пък продължава с пълна сила, оставайки на последното място със само четири точици.

Срещата започна с минута мълчание в памет на жертвите от трагичния инцидент в завода за боеприпаси край село Горни Лом. Първият половин час на мача бе изключително безличен. Двата тима бяха крайно неубедителни, като интересни положения така и не бяха инкасирани.

Раздвижване на "Ямача" имаше към 32-ата минута, когато Дончо Атанасов проби в наказателното поле на съперника. Крилото стреля опасно, ала диагоналният му шут не порази мрежата Георги Китанов.

Емо Ангелов напомни за себе си секунди преди края на първата част. Бабангида се възползва от чудесен пас на Мартин Райнов, но слабичкият му изстрел не застраши по никакъв начин съперниковия вратар.

Домакините бяха близо до попадение веднага след подновяването на играта. Джихат Кямил центрира отлично от ъглов удар, Мартин Ковачев бе най-съобразителен, ала изстрелът му с глава мина над горната греда на варненци.

Най-красивият момент в срещата бе регистриран след точно час игра. Стенио дос Сантос направи страхотна задна ножица, пращайки коженото кълбо точно в долния десен ъгъл на хасковската врата. Николай Банков обаче се протегна максимално и спаси своите от попадение.

Така се стигна до решителната 66-ата минута, когато гостите от Черно море поведоха в резултата. Стенио дос Санто пусна перфектен извеждащ пас към Коконов. Крилото надбяга тромавите централни бранители на Хасково и с елегантен прехвърлящ удар изведе своите напред.

До края на срещата "моряците" умело задържаха своята крехка преднина и така се поздравиха със своята трета победа от началото на сезона. В следващия кръг момчетата на Кольо Спасов домакинстват на Берое, докато на Хасково предстои много тежка визита на Лудогорец.