Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Варненски клуб обра титлите на държавното
Автор: Екип Varna24.bg 11:34 / 21.10.2014Коментари (0)348
© "Народно дело"
Варненският клуб по вдигане на тежести Титан направи фурор на държавното лично-отборно първенство за всички възрасти в Сопот. Възпитаниците на треньора Живко Николов взеха 12 медала - 3 златни, 4 сребърни и 5 бронзови, а в отборното са първи при мъжете и кадетите и трети при момчетата. Шампиони станаха Костадин Петров при мъжете, Николай Георгиев - кадети, и Десислава Стоянова - кадетки.

"Много силно представяне. Доволен съм от всички, направиха ме един щастлив наставник", заяви за "Народно дело" Живко Николов. Той допълни, че трима техни състезатели са на лагер с националния тим за европейското първенство за юноши до 20 години в Кипър в края на ноември. Това са Николай Георгиев, Костадин Петров и Мелкон Папазян.

"Надявам се да се представят силно в контролите и да участват в първенството. Георгиев вече стана пети на европейско за кадети тази година, така че има възможност за ново престижно класиране", допълни Николов.

Всички медалисти на Титан са ученици в Спортно училище "Георги Бенковски". От тях само Костадин Петров е завършил миналата година.

Призьорите в Сопот
Шампиони: Костадин Петров - мъже, над 105 кг, Николай Георгиев - кадети, категория до 85 кг, Десислава Стоянова - кадетки, 63,5 кг
Вицешампиони: Стоян Петров - момчета, 45 кг, Христо Христов - момчета, 69 кг, Хенрик Тер-Гаманян - кадети, 69 кг, Христо Смалердос - кадети, 85 кг
Бронзови медалисти: Мелкон Папазян - мъже, 77 кг, Александър Иванов - мъже, 85 кг. Радослав Демиров - момчета, 62 кг, Меркан Мехмед - кадети, 56 кг, Денислав Хараланов - кадети, над 94 кг.