ИУ Варна срази Академик Пловдив за една част
Автор: Екип Varna24.bg 13:05 / 27.10.2014Коментари (0)365
© BGbasket.com
Силен мач за Ангел Пейчинов
ИУ Варна записа втората си победа за сезона в А група, след като се наложи над Академик Пловдив със 100-83. Варненци бяха домакини на срещата и стигнаха до победата след страхотна трета четвърт, спечелена със 17 точки разлика. До момента баскетболистите на Петко Делев са без загуба в двата си мача, а пловдивчани са с актив 1-1. В следващия кръг ИУ ще бъде символичен гост на Академик Варна в собствената си зала, а Академик Пловдив посреща Чавдар Троян.

Първите 14 минути на мача бяха много равностойни, като разликата рядко превишаваше 2-3 точки. В средата на втората част домакините се откъснаха напред и на почивката имаха преднина от 9 точки. Преломна в мача обаче бе третата четвърт, която започна със серия от 15-2 в полза на варненци. Те запазиха преднина над 20 точки до края й, а макар че през последните 10 минути авансът им бе намален, той остана стабилен.

Победителите имаха категорично предимство в борбата под коша - 48 срещу 26. Както и във вкараните под коша точки - 62-46. Те имаха и 24-4 точки от втори шанс.

Ангел Пейчинов вкара 21 точки и хвана 7 борби за победата на отбора си, 14 плюс 8 добави Денислав Вутев, а с 13 и 6 се отчете Николай Стоянов.

За Академик 21 точки, 7 борби и 5 асистенции записа Васил Михайлов, 20 точки и 6 борби регистрира Васил Бачев, а 17 точки отбеляза Мартин Пенев.

Кой е Теренс Атман - следващият опонент на Григор Димитров в Рим?