33 гола паднаха в градското по футзал

11:22 / 03.11.2014
730
33 гола паднаха в трите мача от третия кръг на градското първенство на Варна по футзал.

Шампионът Черно море-Мания успя да обърне МФК МАГ от 0:2 до 5:2. Бургаското попълнение в редиците на "магьосниците" Атанас Радев даде аванс от два гола на тима си, но в заключителните минути "маниаците" Димитър Петев, Никола Василев и играещият треньор Благовест Марев отбелязаха по едно попадение, а Димитър Цветанов бе точен на два пъти.

Шампионът на България Гранд Про записа втора победа в шампионата, след като разгроми Планекс с 12:2. През първото полувреме падна само едно попадение, но след почивката Гранд Про не остави съмнение в превъзходството си и стигна до убедителната победа. Четирима играчи от тима на победителите се отличиха с хеттрик - Христо Димитров, Димитър Пантев, Йован Станкович и Георги Карагеоргиев. Попаденията за Планекс бяха дело на играещия президент Венцислав Златев и Иван Йорданов.

МФК Спартак Варна започна с успех участието си в шампионата. След като по различни причини срещите от първите два кръга на тима бяха отложени, сега Спартак удари Близоо-Бултрас със 7:5. Симеон Христов откри резултата за спартаковци, а Стоил Георгиев и Добрин Йорданов обърнаха в полза на Бултрас. Точни удари на Иво Мирчев, Станислав Николов, Симеон Христов и Генади Атанасов, дадоха аванс от три гола на Спартак преди почивката. През втората част двата отбора си размениха по още две попадения. За Бултрас се разписа Добрин Йорданов, а Симеон Христов си отбеляза ефектен автогол. За Спартак головете реализираха Калоян Димитров-Шукера и Симеон Христов.