Черно море се справи с лекота с Марек
Автор: Екип Varna24.bg 16:29 / 08.11.2014Коментари (0)775
© Bulphoto
Снимка: Архив
Отборът на Черно море записа шеста победа от началото на сезона. Възпитаниците на Никола Спасов се справиха с лекота при гостуването си на митичния стадион "Бончук", след като се наложиха с 3:1 над Марек.

Първият гол на срещата падна още в 12-ата минута, когато Стенио бе изпуснат от бранителите на домакините и останал сам срещу Емил Михайлов не сгреши.

До края на първата част варненци реализираха още едно попадение чрез Иван Коконов. След поредната грешка в отбраната на дупничани, остави крилото на "моряците" сам в близост до вратата и той не сбърка.

Три минути след подновяването на играта Марек успя да се върне в мача след попадение на влезлия като резерва Кристиян Петков.

Радостта на възпитаниците на Тенчо Тенев обаче бе за кратко и в 59-ата минута Миро Манолов получи твърде много пространство пред наказателното поле и с премерен удар оформи крайният резултат.

С трите точки в Дупница, отборът на Черно море събра актив от 21 точки, които го остават в играта за битката в топ 6. Марек е на предпоследното 11-то място с 12 пункта.