Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Първа загуба за ИУ Варна
Автор: Екип Varna24.bg 10:06 / 17.11.2014Коментари (0)313
©
Мъжкият баскетболен "Дунав" записа победа в мача си от петия кръг на първенството в "А" група. Момчетата на Николай Господинов надделяха над миналогодишния шампион варненския "Икономически университет" с 91:75 (22:17, 17:21, 28:17, 24:20) в залата в русенския квартал "Здравец".

Домакините започнаха по-добре и след малко повече от минута игра бяха напред с 8:0. Варненският тим обаче се съвзе и успя да изравни за 13:13. В края на първата част все пак русенският състав дръпна с 5 точки за 22:17. През втората четвърт дунавският аванс варираше между 1 и 9 точки, а на почивката таблото показваше 39:38 за "Дунав".

Малко след подновяването на играта гостите успяха да поведат за 41:39, но силна русенска серия направи двуцифрена преднина за момчетата на Николай Господинов за броени минути. 10 минути преди края те водеха с 12 точки за 67:55. Дунавци продължиха да увеличават своя аванс, който набъбна до 25 точки за 91:66, а финалната сирена отмери 91:75 за "Дунав".

Най-добър за победителите бе Лъчезар Радев, който записа дабъл дабъл с 25 точки и 13 борби. С дабъл дабъл се отличи и Николай Николов, който вкара 18 точки и овладя 13 борби. С 18 точки се отличи и Евгени Хаджирусев. За гостите най-резултатен бе Саша Топчов, който вкара 25 точки и овладя 10 борби. Също с дабъл дабъл завърши и Ангел Пейчинов - 15 точки и 12 борби.

В следващия кръг дунавци приемат бургаския "Черноморец 2014" от 17 ч. на 24 ноември в залата в русенския квартал "Здравец".

Кой е Теренс Атман - следващият опонент на Григор Димитров в Рим?