Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Медицински университет – Варна стана шампион по плуване в турнира "Купа 8 декември“
Автор: Екип Varna24.bg 11:20 / 19.11.2014Коментари (0)1053
©
Над 80 студенти от петте висши училища във Варна се включиха в турнира по плуване "Купа 8 декември", организиран по повод на предстоящия студентски празник от Община Варна и студентските съвети и катедрите по спорт към висшите училища. Плувците премериха сили в общо 4 дисциплини - 50 метра бътерфлай, гръб, бруст и свободен стил.

Медицински университет - Варна участва с 20 състезатели. От общо 12 медала при жените 10 бяха спечелени от бъдещите медици. Ето как:

При индивидуалното плуване, 50 м бътерфлай, Симона Борисова - студентка 3 курс от специалността Медицински козметик - се класира на 1 място. Трета стана Силвия Христова от специалност Акушерка, 4 курс.

Дисциплините 50 м гръб жени и 50 м свободен стил жени бяха изцяло доминирани от студентките по медицина. Класирането при 50 м гръб изглеждаше така: Велина Богданова, 2 курс (1 място), Алина Шигри, англоезично обучение (2 място) и Олга Котова, 6 курс (3 място). При 50 м свободен стил жени Симона Борисова се класира първа, последвана от Велина Богданова и Катарина Ойленщайн (2 курс, англоезично обучение).

Второ и трето място взеха студентките по медицина в 50 м бруст жени - Силвия Христова (2 място) и Олга Котова (3 място).

При мъжете МУ-Варна спечели едно второ място и едно трето място за Кристиян Кръстев (2 курс, Медицина), съответно в дисциплините 50 м бътерфлай и 50 м свободен стил.

В смесената свободна щафета 5 по 50 м варненският МУ-Варна се класира на второ място, но в комплексното отборно класиране варненският Медицински университет излизе на първо място с 504,5 точки - със 75,5 точки пред Висшето военноморско училище "Н.Й. Вапцаров".

Общо 5 са спортните дисциплини, включени в турнира "Купа 8 декември", който ще приключи на 21 ноември - волейбол, футбол, плуване, лека атлетика крос и боулинг.