Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Локо Пд и Черно море поделиха точките в Пловдив
Автор: Екип Varna24.bg 16:03 / 29.11.2014Коментари (53)1108
Отборите на Локомотив Пд и Черно море направиха равенство 1:1 в среща от 17-ия кръг на "А" група, която се игра на стадион "Локомотив" в парк "Лаута".

Двубоят в Пловдив не започна добре за варненци, тъй като още в 18-ата минута трябваше да извършат принудителна смяна. Кирил Котев се сблъска с вратаря на домакините Йордан Господинов и след лекарската намеса се оказа, че бранителят трябва да напусне игра със счупен нос.

Малко по-късно "черно-белите" поведоха в резултата с дежурния гол на Мартин Камбуров. Карагерен бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да стреля, подаде към Камбуров и той вкара без проблем на празна врата.

Втората част започна със сериозен пропуск на Черно море. Симеон Райков финтира противников бранител, но след това вместо във вратата изпрати топката в аут.

В 52-ата минута домакините можеха да вкарат втори гол. Камбуров изведе Наков сам срещу Пиргов, халфът опита да преодолее вратаря на гостите, но не успя.

В 71-ата минута двата отбора си размениха по едно чисто положение. Първо Якимов стреля от 6-7 метра в ръцете на Пиргов. Последва шут на вратаря напред, който намери Божилов, но футболистът на варненци шутира над вратата.

Само три минути по-късно Бургхард като по чудо не изравни, стреляйки с глава от три метра, но Данчо Господинов някак спаси. Секунди по-късно страхотен шут на Симеон Райков нацели напречната греда.

Така се стигна до 80-ата минута, в която Черно море изравни. Михаил Венков проби и центрира отляво към Курьор, който без проблем реализира. При тази ситуация домакините имаха претенции за фаул в атака.

В края на мача на "Лаута" имаше грозни сцени. Легендата на Локо Христо Бонев и треньорът на "моряците" Никола Спасов си размениха остри реплики и псувни, а не бяха далеч и от юмручна саморазправа. Само бързата намеса на охраната предотврати по-сериозен инцидент между двете легенди.

По този начин Локо Пд и Черно море запазват позициите си в класирането. Пловдивчани са 9-ти с 20 точки, а варненци са пред тях с 22 пункта.

ЛОКО ПД- ЧЕРНО МОРЕ 1:1
1:0 Мартин Камбуров (38)
1:1 Матиас Курьор (80)

ЛОКОМОТИВ ПД: 12.Йордан Господинов, 4.Венелин Филипов, 20.Деян Молдованов (40-6.Елиан Парино), 15.Ангел Грънчов, 17.Богомил Дяков, 19.Ванчо Траянов, 22.Янко Сандански, 6.Благой Наков (63-5.Георги Вълчев), 10.Александър Якимов (86-9.Дани Кики), 21.Бирсент Карагерен, 11.Мартин Камбуров

ЧЕРНО МОРЕ: 26.Илко Пиргов, 4.Михаил Венков, 6.Кирил Котев (22-91.Живко Атанасов), 5.Стефан Станчев, 84.Тодор Паланков, 8.Стенио Дос Сантос, 18.Марчин Бургхард, 13.Симеон Райков, 17.Иван Коконов (61-19.Матиас Курьор), 20.Мирослав Манолов, 14.Георги Божилов (89-11.Живко Петков)