Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
Черно море рухна за 4 минути на "Армията"
Автор: Екип Varna24.bg 18:02 / 13.12.2014Коментари (0)696
ЦСКА победи с 3:1 Черно море на стадион "Българска армия" и ще посрещне коледните и новогодишните празници на върха в "А" група.

"Червените" събраха 44 точки, докато преследвачът им Лудогорец е с 38 т. и утре, 14 декември, приема Ботев (Пловдив) у дома. Варненци пък намалиха драстично шансовете си за първата шестица. Те остават на 8-мо място с 25 т., на 3 т. зад заветната цел, като през пролетта ще се изиграят още 3 кръга преди първенството да бъде разделено на две.

Успехът за столичани не дойде лесно и трябваше бая да се потрудят за него. Още в 5-ата минута ЦСКА поведе, след като Жуан Фелипе центрира в наказателното поле, където Марин Оршулич беше оставен непокрит и със втория си гол за отбора откри резултата. 9 минути след това обаче "моряците" изравниха. Стенио овладя топката и стреля с левия крак, след което топката се оплете в мрежата на Якуб Дивиш за 1:1.

Домакините успяха да поведат отново в 64-ата минута с куриозен гол. Резервата Орелиен Жоаким стреля от около 20 м, топката тупна на бабуна, което обърка вратаря Илко Пиргов и го прескочи за 2:1. 4 минути по-късно люксембургският национал сложи точка на спора. Тони Силва отправи прекрасен удар, гредата спаси Черно море, но при добавката Жоаким оформи крайното 3:1 за ЦСКА.

ЦСКА - Черно море 3:1
1:0 Марин Оршулич (5)
1:1 Стенио (14)
3:1 Орелиен Жоахим (64, 68)

ЦСКА: 33. Якуб Дивиш (33-Стоян Колев), 3. Александър Тунчев, 48. Марин Оршулич, 21. Венцислав Василев, 22. Еденилсон Бергонси, 70. Жуан Фелипе, 4. Стивън Сънди (57-Орелиен Йоахим), 11. Неманя Милисавлевич, 7. Тони Силва, 20. Луис Соарес, 17. Серджиу Буш (68-Маркиньос)

Черно море: 26. Илко Пиргов, 4. Михаил Венков, 6. Кирил Котев, 91. Живко Атанасов, 5. Стефан Станчев (71-Живко Петков), 84. Тодор Паланков, 8. Стенио, 13. Симеон Райков (70-Иван Коконов), 19. Матиа Курьор, 20. Мирослав Манолов, 14. Георги Божилов