Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
“Моряци" с голове и отлични изяви за национала
Автор: Екип Varna24.bg 09:34 / 19.01.2015Коментари (0)1267
©
Юношеският национален отбор до 17 г. победи с категоричното 6:1 тима на "Пирин" (Благоевград) U17 в учебна игра на стадион "Спартак" в Сандански, където тимът е на подготвителен лагер.

През второто полувреме съставът на България бе изцяло сменен. Тимът засили натиска над съперника и доминираше на терена, като играта се пренесе изцяло в половината на "Пирин". Това доведе до гол на футболиста на "Черно море" (Варна) Валентин Йосков за 4:0.

След грешка в отбраната играчите на Пирин успяха да върнат един гол. Още в следващата атака националите отново възстановиха разликата от 4 гола, след като Илиян Стефанов бе точен за 5:1. До края на двубоя възпитаниците на Александър Димитров продължиха да играят на високо темпо, да комбинират добре помежду си и да създават положения пред вратата на Пирин, като успяха да реализират нов гол. В последната минута на срещата Валентин Йосков отбеляза второто си попадение в мача за крайното 6:1. Другият "моряк" в селекцията - Валери Христов игра през второто полувреме и също направи прекрасен мач.

Това е втори подготвителен лагер за тима под ръководството на Александър Димитров. Първият бе в Правец през декември миналата година, като включваше една контрола срещу "Славия" (U17) - 3:0.

Както е известно, отборът ще участва директно на Евро 2015 (6 - 22 май), на което страната ни е бъде домакин.