Спортните новини: Днес (1) | Вчера (2)
"Баските“ излязоха трети
Автор: Екип Varna24.bg 11:10 / 19.01.2015Коментари (0)550
©
Мъжкият отбор на Черно море-БАСК започна втория полусезон във Висшата лига с победа. В 10-ия кръг на втората ни група волейболистите от Варна, водени от Юли Тупанков, надиграха Раковски-1964 (Севлиево) с 3:1 (25:20, 25:21, 16:25, 25:21) в местната зала "Христо Борисов". Така "баските" записаха шеста победа в шампионата, като с 4 загуби и 18 точки временно се изкачиха на трето място в класирането.

Въпреки известни колебания в първия гейм и отпускането в третия, домакините все пак не допуснаха изненади, успяха да надделеят над съперника и да се поздравят с успех при подновяването на първенството.

Те изоставаха в началото на първия гейм с 9:12, но впоследствие обърнаха резултата и диктуваха играта до неговото спечелване. След убедителна втора част в своя полза и повеждането с 2:0, впоследствие в третата част настъпи спад. Волейболистите на Раковски се възползваха, отново се вдигнаха на щурм и поведоха с 13:9 и 19:13. Този път варненци не съумяха да стопят пасива си и гостите спечелиха гейм, като намалиха резултата на 1:2. В четвъртата част обаче черноморци отново намериха нужната стабилност, поведоха със 17:10 и спечелиха гейма, като с това приключиха мача с победа и само с един загубен гейм.