Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Черно море порт Варна падна в Самоков
Автор: Екип Varna24.bg 11:37 / 03.02.2015Коментари (0)595
©
Рилски спортист записа ценна победа като домакин срещу Черно море порт Варна със 78:62. Успехът на самоковци е важен за класирането в четворката на първенството преди турнира за купата на България този месец. Домакините бяха напред в резултата през по-голямата част от мача и заслужено стигнаха до победата. В момента Рилецо има 8 победи и 5 загуби, като това беше третият му пореден успех. Варненци са с 8-6, като серията на тима от три поредни победи беше прекъсната. В следващия кръг Рилски спортист гостува на Ямбол, а Черно море порт Варна посреща Спартак Плевен.

Домакините хванаха повече борби - 38-31, а също така бяха по-добри при стрелбата от тройката - 13/27 (48%) срещу 7/20 (35%) на варненци. Самоковци си подадоха и повече асистенции - 16-11. Варненци имаха ужасен процент за стрелба от наказателната линия - 7/20 (35%).

За Черно море порт Варна най-резултатен с 16 точки беше Асен Великов, който добави и 6 борби. 14 вкара Станимир Маринов, а 11 плюс 11 борби добави Лени Даниъл. Длъжник на отбора си остана Милян Пупович, който за 21 минути игра записа 0/7 опита за две точки и 2/10 от наказателната линия.