Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Ясен Петров и Георги Илиев стартираха със загуба 1:2 на старта в Китай
Автор: Екип Varna24.bg 17:06 / 09.03.2015Коментари (0)787
©
Българският треньор Ясен Петров стартира с драматична загуба в китайската Суперлига. Воденият от него Шъдзяджуан отстъпи с 1:2 на Гуанджоу Евъргранд, чийто треньор е Фабио Канаваро.

Мачът вървеше 1:1 до последната секунда, в 5-ата минута на добавеното време Ю Хънчоу се разписа за 2:1. Точно минута по-рано Ясен Петров извади от игра българския полузащитник Георги Илиев и пусна защитник, за да пази резултата.

Гостите от Шъдзяджуан откриха резултата чрез португалеца Мауро Рондон, който в 19-ата минута засече подаване на Джейкъб Муленга. В 3-ата минута на добавеното време на първата част Гуанджоу изравни благодарение на гола на Рикардо Гуларт.

Илиев, който игра до 94-ата минута, получи жълт картон за фаул преди почивката, а буквално в последната секунда Евъргранд стигна до победата в първия кръг на новото китайско първенство.

Григор Димитров е в Топ 5 на света по асове през годината
Живомир Добрев, "Комодор" (Варна): България може да влезе в Топ 10 на ватерпола в Европа!