Спортните новини: Днес (1) | Вчера (4)
ВСУ "Черноризец Храбър" с III-то място в Националните университетски зимни игри "Боровец-2015"
aLISs83
Намерете бивши съученици, състуденти, колеги и стари приятели! Регистрирайте се или влезте в профила си.
Варненският свободен университет "Черноризец Храбър" зае III-то място в крайното комплексно класиране на Националните университетски зимни игри "Боровец-2015". Над 150 състезатели от 21 висши училища участваха в държавното студентско първенство по ски - алпийски дисциплини, което се проведе от 11 до 15 март 2015 г. в курорта Боровец.

Представителният отбор по "Ски алпийски дисциплини" на Варненския свободен университет "Черноризец Храбър" участва в състезанията, след като проведе подготвителен тридневен лагер-сбор, осигурен от академичното ръководство на университета. За отличното представяне допринесоха всички участници от отбора, които спечелиха призови отличия в дисциплините, както следва:

• Дисциплина "Ски бягане" за Зимен Университет - IV-то място-жени ас.Катерина Чонгова;
• Сноуборд - дисциплина "Гигантски слалом" - участие взе Явор Стоилов.

В крайното комплексно класиране студентите-спортисти от ВСУ "Черноризец Храбър" заеха призовото III-то място, след шампионите от НСА "Васил Левски" и представителите на Югозападния университет.

Отличното представяне на студентите на Варненския свободен университет е резултата от сериозната подготовка, дело на треньорския екип в състав - доц. д-р Тодор Тодоров, ас. Катерина Чонгова - треньор на отбора и доц. д-р Огнян Къчев - ръководител на секция "Спорт и лична защита" на Варненския свободен университет "Черноризец Храбър".

Кой е Теренс Атман - следващият опонент на Григор Димитров в Рим?