Спортните новини: Днес (0) | Вчера (3)
Спартак удари Локо (Мездра) с 2:0 на старта
Автор: Екип Varna24.bg 20:44 / 09.08.2008Коментари (0)2460
© impactpressgroup.org
Спартак (Варна) стартира с победа 61-вия шампионат на "А" група. "Соколите" удариха новака в елита Локомотив (Мездра).Тимът от морската столица игра с новите си екипи - синьо-бяло рае, като на испанския Еспаньол.
Още в 15-ата минута домакините можеха да открият резултата. Новото попълнение Юри Иванов, който изнесе много силен мач, излъга един защитник по десния фланг, навлезе в наказателното поле и намери оставения абсолютно непокрит на точката на дузпата Велимир Иванович. Сърбинът отправи добър удар, но бившият страж на варненци Радо Станев реагира и запази мрежата си "суха". В 31-ата минута пък Даниел Моралес изпълни много добре един пряк свободен удар от 26-27 метра, но топката мина на сантиметри покрай гредата. През първата част мездренци се отчетоха с два далечни удара извън целта на Киров и Николов.
В 53-ата минута Димитър Воденичаров изведе много добре между двама защитници Иванович сам срещу Радо Станев и новият капитан на Спартак преодоля доскорошния си съотборник - 1:0. 14 минути по-късно след разбъркване пред противниковата врата защитникът на "соколите" Венци Маринов насочи топката в горната част на вратата, тя се удари в гредата и влезе за 2:0. В 76-ата минута Михаил Аврионов изведе Мартин Димов отляво на атаката сам срещу вратаря, младокът напредна и стреля, но Радо Станев бе на мястото си.
След края на мача "соколите" бяха аплодирани освен от своите фенове, и от близо 50-те привърженици на гостуващия тим.

Спартак (Варна) - Локомотив (Мездра)   2:0

Спартак (Варна): Цветомир Цанков, Станислав Петров, Стоян Георгиев, Венцислав Маринов, Стефан Дончев, Даниел Моралес, Юри Иванов (81 Мартин Димов), Антон Костадинов, Велимир Иванович, Спас Байрактаров (71 Васил Боев), Димитър Воденичаров (63 Михаил Аврионов)
Локомотив (Мездра): Станев, Христозов, Пажин, Филипов (8 Тренков), Трифонов, Марков, Да Силва, Георгиев (58 Илиев),  Руи (46 Златков), Киров, Николов
Голмайстори: Иванович (53), Маринов (67)
Жълти картони: Байрактаров, Цанков; Христозов, Марков
Съдия: Ахмед Ахмед