Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
Божо Аврамов аут до края на сезона
Автор: Екип Varna24.bg 11:24 / 20.03.2015Коментари (0)370
©
Варненският баскетболист Божидар Аврамов ще пропусне остатъка от сезона, тъй като е с разкъсан менискус и предна кръстна връзка на дясното коляно и днес ще претърпи операция. Това потвърди самият състезател.

Арамов получи контузията преди няколко дни по време на мач срещу румънския Тимишоара, след което 25-годишният състезател е преминал медицински прегледи. След резултатите се оказа, че още днес националът ще се подложи на операция в клиника в Букурещ, а възстановяването му ще отнеме от 5-6 месеца, което на практика означава, че той ще пропусне остатъка от сезона.

Аврамов получи контузията по време на мач срещу румънския Тимишоара, където неговият отбор Аесофт Плоещ победи с 85:77. Това бе първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на Румъния по баскетбол за мъже.

Националът премина в румънския тим точно преди месец, като до преди това бе част от италианския Юве Казерта. 196-сантиметровият гард започна сезона с родния клуб Черно море-Порт Варна, където за 10 мача в НБЛ записа средно по 12.8 точки, 5.6 асистенции и 4.2 борби. В Казерта, където играеше заедно с Деян Иванов, Аврамов записа за 4 срещи средно по 5.3 точки за по 19.5 минути на мач. До момента в румънския тим Аврамов имаше основна роля и направи доста силно включване.

Тимът на Плоещ отпадна от турнира за Еврокъп, но ще се бори за Купа и титлата на Румъния. До момента той заема първо място в класирането с актив от 18 победи и само 5 загуби.

Кой е Теренс Атман - следващият опонент на Григор Димитров в Рим?