Спортните новини: Днес (0) | Вчера (0)
В Локо си направиха отборно селфи с купата
Автор: Екип Varna24.bg 11:08 / 24.03.2015Коментари (0)389
©
Хандбалистите на Локомотив отпразнуваха подобаващо спечелената купа на България след пауза от 7 години. Както е известно, на финала в Габрово Локо прекърши шампиона Фрегата (Бургас) с 32:28 след продължения.

Купонът на победителите започна още в залата с отборно селфи. След това в автобуса по пътя за Варна всички състезатели и треньорът Никола Карастоянов пиха шампанско от купата. Същото се повтори и по-късно в дискотека в морската столица, където веселбата продължи до първи петли.

"Едно голямо браво на момчетата. Спечелихме купата с отборен дух, колективна и сърцата игра и характер. Вярвах в нашите хандбалисти, знаех, че имат безспорни качества и ще ги разкрият. Те направиха едно голямо израстване. Още веднъж им благодаря, че ме направиха щастлив треньор", заяви за "Народно дело" наставникът на Локо Никола Карастоянов.

Варненският тим взе и четири индивидуални награди. Бранимир Балчев, който вкара 10 гола във финала, бе определен за голмайстор на турнира с 18 попадения и най-полезен състезател. Константин Георгиев стана най-добро ляво крило, а Димитър Георгиев - най-добро дясно.

"Нормално е да гоним и дубъл, макар че още е рано да поставяме шампионската титла за цел. Сега е най-важно отборът да продължи да израства. Горд съм с момчетата", заяви Карастоянов.