Младшата на “Морето" отстъпи на един от лидерите
Автор: Екип Varna24.bg 12:31 / 30.03.2015Коментари (0)878
© chernomorepfc.bg
В дербито на ХХХ кръг на Елитната футболна група до 17 г. юношите младша възраст "Черно море" отстъпиха с 1:3 във Варна на един от лидерите - "Литекс".

Пред стотина верни фенове на стадиона под Аспаруховия мост варненци получиха гол още в 15-ата минута от пряксвободен удар. 5 минути по-късно "моряците" върнаха попадението с хубав гол на Слави Славов, който беше изведен от капитана Валери Христов.

В 23-ата минута "люляците" излязоха пак напред - 1:2. Последваха серия пропуски на домакините, които в тези минути заслужаваха да изравнят чрез Габриел Атанасов или Светослав Павлов.

Такава беше картината и след почивката. Но в 70-ата минута гостите се добраха до 1:3. Финалният щурм на "Черно море" не донесе по-почетно поражение и резултатът се запази.

Треньорът на "моряците" Калоян Георгиев коментира, че резултатът не реален и неговите момчета са заслужавали поне "хикс". Те са имали малшанс пред гола. "Вдигаме главите и продължаваме напред", добави наставникът.

На 4 април "Черно море" гостува на "Славия" в столицата. Мачът е от 10,30 ч.

"Черно море U17: Павлин Евтимов, Румен Касабов, Николай Николаев, Слави Славов, Николай Богданов (73 - Владислав Танчев), Светослав Павлов, Валери Христов, Кристиян Събев (36 - Габриел Атанасов), Александър Михайлов (73 - Христо Илиев), Марин Сираков, Цанко Иванов.