ИУ Варна победи Дунав и получи купата на А група
Автор: Екип Varna24.bg 13:34 / 20.04.2015Коментари (0)679
© Станислав Викторов
"Икономически университет" Варна победи "Дунав" Русе със 75-62, завършвайки с успех сезона, в който печели втора поредна титла в мъжката А група.

Домакините започнаха по-добре и поведоха още в началото на срещата. До края на първата част те водеха със 7 точки за 26:19. Русенският състав обаче не се предаде и до почивката успя да изравни и дори да поведе на свой ред за 32:31 в своя полза. На полувремето обаче отново варненци имаха малък аванс от 3 точки за 38:35.

Третата част се оказа решаваща в двубоя. Тимът на "Икономически университет" натрупа преднина от 14 точки за 57:43, която му позволи да поддържа контрола през последните 10 минути и да се поздрави с успеха в края.

Най-добър за русенския състав бе Лъчезар Радев с 16 точки и 8 борби. По 11 точки добавиха Герасим Николов и Васил Михайлов. За домакините най-резултатен бе Ангел Пейчинов с 15 точки, а Денислав Вутев и Саша Топчов добавиха по 12 т.

Варненци завършват със 17 победи и 3 загуби през сезона, а русенци - с 14-6. След мача баскетболистите на Петко Делев бяха наградени с купата и медалите за първото място.

Григор Димитров няма да защитава финала в Женева
България ще е с 15 гимнастици на Световната купа във Варна
37-ото Европейско първенство по карате киокушин ще се проведе през уикенда във Варна
Голям интерес към XVIII международен лагер в бойните спортове, който се провежда край Варна