Черно море порт Варна срещу Левски в плейофите
Автор: Екип Varna24.bg 15:08 / 27.04.2015Коментари (0)590
© Lap.bg
Черно море порт Варна загуби последния си мач от редовния сезон в Националната баскетболна лига. "Моряците" паднаха със 72:86 при гостуването си на ЛУКойл Академик и така завършиха четвърти преди плейофите. Неприятната новина от двубоя е контузията на Станимир Маринов. Така тимът на Драган Баич ще играе срещу петия Левски на 1/4-финалите, а при евентуален успех над възпитаниците на Тити Папазов се очаква да играе срещу ЛУКойл Академик, който има за съперник Черноморец в следващата фаза.

Треньорът на варненци Драган Баич не остана доволен от играта на тима срещу "студентите". "Хубав мач, допуснахме грешки и не използвахме доста ситуации. Трябва да направим изводи от този мач. За съжаление Станимир Маринов се контузи и това е лоша новина за нашия отбор, защото неговата игра е важна. Разликата в резултата също може би е заради тази контузия. Трябва да забравим този мач, защото ни чакат плейофи. Всички играчи знаят колко са важни тези мачове срещу Левски и ще опитаме да се класираме на полуфинал", коментира Баич.

В четвъртфиналната серия се играе до две победи от три срещи. Стартът на плейофите е в четвъртък (30 април), когато "моряците" посрещат Левски в зала "Христо Борисов". Мачът ще е от 18 ч. Втората среща е два дни по-късно в София. При разменени победи третият двубой ще е отново във Варна на 5 май.

Кой е Йошихито Нишиока - първото препятствие на Григор Димитров в Рим?
Страхотно! Григор Димитров победи Новак Джокович в Рим
Престижно! Григор Димитров, Надал и Джокович са фаворитите за титлата в Рим
Д-р Теодор Борисов: През 60-те години българските национали имат най-големите успехи
Двукратният европейски шампион по вдигане на тежести Александър Пелешенко загина на фронта в Украйна