Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
НачалоФутболБаскетболВолейболДругиДЮШФутзалИнтервюСтатистики
Спортните новини: Днес (0) | Вчера (1)
Италия ни прегази на волейбол
Автор: Екип Varna24.bg 11:24 / 16.08.2008Коментари (0)605
©
Българския национален отбор по волейбол загуби с 0:3 (20:25, 21:25, 16:25) от Италия в четвъртия мач за нашия тим на Олимпиадата в Пекин. Така момчетата на Мартин стоев вече имат 2 победи и 2 поражения след старта на игрите. Мачът бе от програмата на 4-и кръг на група "А".

Матей Казийски бе най-резултатен за българския тим с 14 точки, а Тодор Алексиев и Владимир Николов се отличиха с по 6. Алберто Чизола реализира 13 точки, Мауро Гавото добави 12, а Вигор Боволента се отличи с 10 за успеха на "Скуадра адзура".

Двубоят започна равностойно, като в първите минути играта вървеше "точка за точка", преди българския състав да се откъсне със 7:4. Впоследствие съставът на Мартин Стоев водеше с 8:6 при първото техническо прекъсване, демонстрирайки силна игра на блок и подобрявайки значително посрещането за разлика от старта на срещата. Италианците обаче обърнаха нещата в своя полза със серия от 4-0, довеждайки резултата до 10:8. Българският тим обаче успя да изравни за 11:11 и оттук нататък равенствата зачестиха, но в крайна сметка "Скуадра адзура" успя да поведе с 16:14 при второто техническо прекъсване.

По-късно италианците излязоха напред за 18:15, а после с 19:16. Слаба атака на Тодор Алексиев запази предимството от 3 точки за Италия за 18:21. България намали на 20:22 след мощен удар на Казиийски отдясно. Боволента обаче направи 23:20, а по-късно италианците затвориха гейма при 25:20.

Българите започнаха изключително мобилизирано втория гейм и при първото техническо прекъсване вече водеха с 8:7. За българския тим се разигра Матей Казийски, който от самото начало не спря да тормози италианската защита. "Трикольорите" продължиха да играят по-добре и запазиха аванса си за 10:8. Момчетата на Мартин Стоев подобриха значително посрещането и играта на блок, но независимо от това следващите минути бяха за Италия и след две добри атаки на Гавото тимът на Андреа Анастази отново поведе, този път с 11:10. Развоя на събитията на терена предизвикаха Мартин стоев да вземе прекъсване. Впоследствие България изравни за 11:11, но отново след добра игра на Гавото и стабилна блокада на Боволента и Чизола "Скуадра адзура" излезе напред за 14:11. Впоследствие силно представяне отново на Боволента изведе "адзурите" напред за 16:12. В тези минути Боян Йорданов замести колебливия на моменти Владимир Николов. Силни намеси на Матей Казийски и две поредни негови точки намалиха резултата за 15:17. Тодор Алексиев пък реализира за 16:17, но Емануел Бирарели и точки на Чизола и Мартино доведоха резултата до 16:19. Италианците задържаха своята преднина за 21:17. Боян Йорданов намали за 18:21, а после и за 19:22, но в крайна сметка "трикольорите" не успяха да обърнат своя съперник и отстъпиха във втория гейм с 21:25.

В третия гейм италианците започнаха да играят все по-уверено, но в началото срещата вървеше равностойно и при първото техническо прекъсване България водеше с 8:7. "Трикольорите" излязоха с 2 точки напред за 11:9, но отново позволиха да им бъде изравнен резултата. По-късно след добра атака на Мартино италианците поведоха с 13:12, а впоследствие с 14:12 и 15:12. След контратака на "адзурите" и добър удар отдясно на Гавото Италия имаше преднина от 4 точки за 16:12 при второто техническо прекъсване. Мартино продължи да тормози нашите, а тимът на Андреа Анастази продължи да играе с високо самочувствие и упражни сериозно превъзходство за крайното 25:16.

СТАТИСТИКА:

ИТАЛИЯ - БЪЛГАРИЯ 3:0 (25:20, 25:21, 25:16)

ИТАЛИЯ: Мауро Гавото 12, Валерио Вермилио 1, Алберто Чизола 13, Матео Мартино 9, Емануеле Бирарели 7, Вигор Боволента 10 - Мирко Корсано - либеро (Луиджи Мастранджело, Алесандро Папарони - либеро)
Старши-треньор: Андреа Анастази

БЪЛГАРИЯ: Евгени Иванов 2, Андрей Жеков 2, Красимир Гайдарски 1, Матей Казийски 14, Владимир Николов 6, Тодор Алексиев 6 - Теодор Салпаров - либеро (Боян Йорданов 8, Христо Цветанов 2)
Старши-треньор: Мартин Стоев

Източник: Sportal.bg








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Актуални Четени Теми
Двама наказани се връщат за Черно море срещу Арда
Министър Пешев награди Карлос Насар с почетен плакет
Шокиращо! Ламин Ямал изравни Кристиано Роналдо по титли на Испания
Плейофите в НБА - най-здравите оцеляват
Ректорът на ТУ-Варна награди бронзовите медалисти от Националната универсиада
Класиране Резултати
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0888 53 26 24

novini@varna24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Варненци във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Статистика: