Спортните новини: Днес (3) | Вчера (4)
Волейнационалите сразиха Венецуела начело с Гибона
Автор: Екип Varna24.bg 10:42 / 18.08.2008Коментари (0)781
© fivb.org
Националният ни отбор по волейбол спечели последния си мач от предварителната фаза срещу Венецуела с 3:1 (23:25; 25:19; 25:16; 25:22) гейма и така се класира за ¼ финалната фаза на Олимпиадата в Пекин. Добрата новина е, че начело на отбора отново застана капитанът Пламен Константинов.

Срещата започна с изравнени сили и мачът се играеше точка за точка, но отбора на Венецуела успя да се откъсне напред в резултата, като дори поведе с 4 точки. Българите все пак успяха да изравнят при 22:22, но грешка на съдията от Иран прати съперника ни отново напред. Не успяхме да стопим преднината и злополучно загубихме първия гейм с 23:25.

Вторият гейм започна с три поредни точки за България, противниците ни се опитаха да ни достигнат, но след две безпощадни атаки на Пламен Константинов поведохме с 8:4 при първото техническо прекъс

© fivb.org
ване. Продължи мощната атака на българските лъвове и разликата нарастна на 8 точки в наша полза. При втората техническа пауза успяхме да задържим аванса си от 7 точки за 16:9. Запазихме предимството си и заслужено Гибона затвори гейма на 25:19.

Третата част отново започна точка за точка, но нашите волейболисти успяха да се оттеглят с 3 точки аванс при първото техническо прекъсване 8:5. При втората почивка отново бяхме начело в резултата и увеличихме разликата на 4 точки (16:12). Задържахме преднината и поведохме с 2:1 гейма.
Под виковете „Хайде наш`те” любимците на България спечелиха и последният четвърти гейм с 25:22, който ги изпрати директно на ¼ финал на Олимпиадата.
Късно тази вечер ще се изтегли жребия за определяне на съперника ни в ¼ финала на 20 август (сряда).

Източник: Мая Димитрова