Спортните новини: Днес (1) | Вчера (0)
Батинков със сребро от Световната купа!
Автор: Екип Varna24.bg 14:03 / 10.05.2015Коментари (0)954
Александър Батинков спечели сребърен медал на висилка в последния финал от програмата на първата комбинирана Световна купа по спортна гимнастика и акробатика в историята на гимнастическите състезания.

Националът ни изигра великолепно своето съчетание, с което напълно заслужи отличието. Неговият резултат е 14.500. а с 14.867 шампион стана Николас Кордоба от Аржентина. Тройката допълва Джейм Хол с резултат 14.300.

"Страхотен резултат. Няма как да не съм доволен. Атмосферата залата беше прекрасна. Благодаря за подкрепата. Изключително много съм развълнуван. Надявам се, че ми предстоят още подобни успехи", коментира веднага след финала Батинков, който беше заобиколен от фенове и дълго време приемаше поздравления.

По-рано през деня Елена Великова и Алекс Жеков заеха 4-то място в състезанието при смесените двойки в акробатиката, докато Ралица Милева направи две грешки и остана 8-ма във финала на греда.