“Моряците" взеха бронзови медали от републиканското
Автор: Екип Varna24.bg 15:47 / 25.06.2015Коментари (0)2281
Драматичен се оказа мачът-реванш от полуфиналите на републиканското първенство по футбол за юноши старша възраст.

На стадиона под Аспаруховия мост набор`96 на "Черно море" с треньор Тодор Каменов трябваше да стопи два гола пасив срещу "Ботев" (Пд). Под тепетата "канарчетата" спечелиха с 2:0 и задачата за варненци беше доста трудна.

Напрежението си каза думата и срещата завърши 2:2, което позволи на пловдивчани да продължат напред с общ резултат 2:4.

Пред над 200 зрители варненци бяха попарени още в 15-ата минута, когато нещастно получиха гол след удар от далечно разстояние. Кристиян Пешков обаче изравни в 38-ата минута, реализирайки дузпа за спъване на Валентин Йосков.

След почивката домакините тръгнаха "ва банк" и това даде резултат. В 68-ата минута Валентин Йосков направи невиждано красив гол след задна ножица. Последваха серия пропуски за "Черно море", като най-чист от тях беше този на Илиян Неделчев. В самия край на мача "канарчетата" се възползваха от разредената отбрана на тима от Варна и изравниха незаслужено.

Въпреки поражението варненци получиха бронзови медали за участието си в първенството. Те бяха връчени от ЗС на БФС, като освен отличията за състава на Тодор Каменов имаше и флагче за 3-ото място.

Наставникът заяви, че доволен от раздаването на момчетата и от сезона като цяло. Той наблегна на факта, че неговият тим е играл финали за Купата на БФС и полуфинали в републиканското. Тодор Каменов добави, че след 2 обрата в турнира срещу "Берое" и "Лудогорец" отборът му не е имал сили за още един.

Съставът на "Черно море": Павлин Евтимов, Мартин Костадинов, Георги Гушлев, Александър Йовчев, Стефан Иванов (85 - Слави Славов), Илиян Неделчев, Александър Попов (75 - Цанко Иванов), Емил Илиев (40 - Николай Минков), Даниел Димитров (88 - Светослав Павлов), Кристиян Пешков, Валентин Йосков.