Георги Китанов титуляр при нова победа на националите
Автор: Екип Varna24.bg 10:22 / 09.09.2015Коментари (0)767
©
Младежкият национален отбор на България постигна втора поредна победа в квалификациите за Евро 2017. Младите ни таланти разбиха с 3:0 Люксембург в двубой от Група "5″ на надпреварата, игран в Разград.

Футболистите на Антони Здравков не оставиха никакви шансове на съперника и можеха да го разгромят и с още по-голям резултат. През целия мач в рамката на вратата беше вратарят на "Черно море" Георги Китанов.

Нашите си свършиха работата още преди почивката, когато вече водеха с две попадения и бяха с човек повече. Българите откриха резултата в 17-ата минута с гол на Борислав Цонев след пас на Антонио Вутов. В 35-ата България удвои след като този път Вутов бе точен. Халфът се разписа след подаване на Мики Орачев. Малко преди почивката гостите останаха с човек по-малко, след като капитанът Фогел получи червен картон.

След почивката България можеше да вкара поне още три четири гола, но се задоволи само с едно попадение. Резервата Кирил Десподов засече пас на Христо Попадийн в 74-ата минута и оформи крайното 3:0 за нашите момчета.

БЪЛГАРИЯ - ЛЮКСЕМБУРГ 3:0
1:0 Цонев (17), 2:0 Вутов (35), 3:0 Десподов (78)

България: 1. Георги Китанов, 4. Мики Орачев, 5. Пламен Гълъбов, 6. Христо Попадийн, 10. Борислав Цонев (29 - Кирил Десподов), 14. Радослав Терзиев, 16. Георги Минчев (74 - Цветелин Чунчуков), 18. Милен Гамаков (к), 19. Александър Василев, 20. Антонио Вутов (62 - Никола Колев), 21. Радослав Цонев.