Младшата на "моряците" громи като гост
Автор: Екип Varna24.bg 14:13 / 14.09.2015Коментари (0)1785
© chernomorepfc.bg
Юношите младша възраст на Черно море спечелиха категорично гостуването си на ОФК Пирин с 4:0 в среща от 4-ия кръг на Елитната ни група до 17 г. Двубоят се игра при силен вятър на базата в Рилци и това донякъде затрудни действията на двата отбора.

Домакините влязоха по-добре в мача и пропуснаха няколко добри положения. Постепенно варненци намериха ритъма и след попадения на Данаил Димов и Георги Георгиев се оттеглиха с комфортен аванс на почивката. През втората част превъзходството на гостите бе пълно и с голове на Венцислав Анастасов и национала при родените 2000 г. Лъчезар Йорданов стигнаха заслужено до крайният успех.

Отличен дебют на вратата направи новото попълнение Симеон Андреев. Наставникът на моряците Георги Попов изрази задоволството си от старанието и ефективността на момчетата, но не бе доволен от отстъпването на инициативата в началото на двубоя.

С успеха си черноморци се изравниха по точки с лидера в класирането Септември, който обаче има мач по малко. В 5-ия кръг на 19 септември варненци приемат Лудогорец от 17 ч.

Черно море 17: Симеон Андреев, Мартин Станков (60-Лъчезар Йорданов), Виктор Христов, Кристиян Арсовски, Добромир Добрев (50-Кирил Радев), Ертан Томбак, Емил Янчев, Румен Касабов, Георги Георгиев, Данаил Димов (55-Калоян Диев), Венцислав Анастасов (65-Николай Тодоров)