Спортните новини: Днес (1) | Вчера (1)
България срещу Германия и на 1/4-финала на Европейското
Автор: Екип Varna24.bg 08:40 / 14.10.2015Коментари (1)746
© Cev.lu
Германия стигна сравнително лесно до желания сценарий - нов мач срещу България пред препълнената зала "Арена Армеец". Немците, водени от белгиеца Витал Хейнен, сразиха родната му Белгия с 3:0 гейма (25:16, 31:29, 25:17) в плейоф за класиране на 1/4-финалите на Европейското първенство по волейбол за мъже.

Първият гейм беше като тренировка за Бундестима. Още при първото техническо прекъсване немците водеха 8:3, при второто авансът им стана 6 точки, а в крайна сметка затвориха частта с 9 точки разлика.

Ключът към победата и спестяване на сили за утрешната битка с България се оказа вторият гейм. В него Белгия поддържаше интригата и в голяма част от времето водеше с една точка. Селекцията на Доминик Байенс дори се движеше комфортно към изравняване с 2 точки преднина след 21:19, но белгийците направиха глупава грешка при геймбол. А след спорно съдийско решение в крайна сметка загубиха с 29:31.
Третият гейм Германия спечели с 25:17 за същото време, за което и първия - само 24 минути. И след общо само 1 час и 27 минути игра си осигури новата среща с България, без да загуби много енергия. Както всъщност беше и в последния мач от груповата фаза при още по-лесното 3:0 над Чехия.

Днес (14 октомври) от 20,45 часа България среща пожелалата този сблъсък Германия. А по трибуните отново се очакват около 12 500 зрители!

В 17,45 в другия четвъртфинал в "Арена Армеец" световният шампион Полша излиза срещу Словения. Словенците поднесоха малка изненада, сразявайки с 3:0 измореният от драматичната загуба от нас отбор на Холандия.