България завърши на четвърто място на Евроволей 2015

Коментари (1)
08:32 / 19.10.2015
1186
Мъжкият национален отбор на България загуби от Италия с 1:3 (20:25, 14:25, 25:23, 20:25) в мач за трето място на Европейското първенство по волейбол 2015, финалната фаза на което се провежда в София.

С този успех Адзурите спечелиха бронзовите отличия в шампионата, а родните национали завършиха на престижното четвърто място в Европа.

Двубоят не тръгна успешно за българските представители, които отстъпваха по всички показатели на своите съперници в първите два гейма. Влияние за това оказа и поредната контузия, стоварила се върху българския тим, която извади един от основните ни играчи Николай Пенчев извън игра. След предприети смени от страна на Пламен Константинов на полето се появиха Николай Учиков като диагонал, Мирослав Градинаров в посрещане и Любомир Агонцев като разпределител. С така променения състав нашите намериха сили да се противопоставят на италианците и спечелиха гейма, като намалиха резултата 1:2.
За по-голям обрат обаче националите ни нямаха сили. В четвъртата част Адзурите ни пробиха със силен начален удар и спечелиха гейма, като с това взеха и крайната победа.

С най-голям актив за България бе Николай Учиков с 15 точки. Виктор Йосифов приключи с 10 точки, а Тодор Алексиев завърши с 9 точки.

За победата на Итаия реализатор стана Иван Зайцев с 26 точки. Хуанторена добави 17 точки за успеха.