“Моряците" продължиха победния си ход в Елитната футболна група до 15 години
Автор: Екип Varna24.bg 17:52 / 26.10.2015Коментари (0)1605
© chernomorepfc.bg
С три гола преди почивката, младите таланти на Черно море записаха нова убедителна победа в Елитната група до 15 години. "Моряците" потопиха гостуващия Дунав (Русе) с 3:0 пред около 50 зрители на стадиона под Аспаруховия мост.

Християн Фоти откри за домакините в началото на срещата, а попадения на Тугай Неджет и Кристиян Парашкевов довършиха русенци до почивката. Особено красив бе гола на Парашкевов, който препарира стража на Дунав директно от пряк свободен удар. През второто полувреме отново имаше само един от отбор на терена - този на Черно море, но отпускане и липса на концентрация попречи на "моряците" да се поздравят с още по-изразителна победа.

След двубоя, наставника Мартин Христов заяви, че е доволен от успеха, но не и от играта на своите момчета след почивката.

"Недопустимо е да се отпускат по този начин. През първата част бяха концентрирани и си вкараха положенията. След това обаче нивото на игра спадна значително и никак не съм доволен от това", заяви младия специалист.

В следващия кръг, срещите от който се играят на 7 ноември, "моряците" се изправят срещу Спартак (Варна) в градското дерби. Мартин Христов изрази притеснението си от факта, че мача ще се играе на стадион "Спартак", където терена не е в никак добро състояние и това може да попречи на качеството на игра.

Черно море'15: Николай Стоянов, Филип Иванов (Даниел Стоянов), Кристиян Парашкевов (Дамян Дамянов), Ангел Игнатов, Меджит Адем (Никола Тончев), Християн Фоти, Павел Георгиев (Ивелин Кузманов), Тугай Неджет (Емре Тефък), Иван Иванов (Ерих Шабан), Велислав Василев, Мартин Минчев