Спортните новини: Днес (0) | Вчера (4)
Икономическият би във варненското дерби
Автор: Екип Varna24.bg 11:30 / 03.11.2015Коментари (0)391
©
Баскетболният тим на Икономически университет - Варна, продължава без грешна стъпка в Регион Изток от първенството на мъжката "А" група. В мач от трети кръг шампионите победиха градския си съперник Академик (Варна) с 99:68 след много силно второ полувреме. И ако в началото на двубоя не бяха намерили правилния ритъм, то момчетата от ИУ изиграха страхотно втория период на двубоя, за да спечелят убедително. Така те вече имат три победи от три мача, а "академиците" са с толкова загуби и без нито един успех. В следващия кръг тимът на Петков Делев посреща у дома Шумен, а Академик Варна гостува на Делфин в Бургас.

Академик започна силно двубоя, като поведе с 14:7, а постепенно момчетата от ИУ изравниха. Последваха няколко пъти смени на водачеството и след първите 10 минути Академик измъкна лек аванс от точка. Втората част отново бе белязана от няколко обрата,но на почивката тимът на Петко Делев поведе с 3 точки. След подновяване на играта шампионите от ИУ си стъпиха на краката и затегнаха здраво защитата. Така след ударна серия от 21:3 поведоха с 22 точки след третата част. Шампионите започнаха и последния период с още по-силна серия от 12:0 и тотално изясниха края на двубоя. До края мачът се доиграваше,а ИУ спечели с близо 30 точки преднина.

Николай Стоянов бе най-резултатен за успеха със 17 точки, 6 борби и 4 асистенции. По 14 отбелязаха Денислав Вутев (7 борби) и Хакан Сербезов, който записа и дабъл-дабъл, като овладя 13 борби. По 11 добавиха Ангел Нацкин и Антон Диков.

За Академик над всички бе капитанът Цветомир Куртев с 18 точки и 5 борби, а 13 отбеляза Симеон Савов. Александър Иванов реализира 12, а 10 и 7 борби имаше Теодор Трендафилов.