Берое прекъсна 14-годишна прокоба на "Тича"

Коментари (1)
16:33 / 03.11.2015
1868
Берое развали 14-годишната прокоба на стадион "Тича" във Варна и постигна първа победа над Черно море като гост от 12 май 2001 година. Тогава старазагорци спечелиха визитата си с 2:1, докато днес се наложиха с 3:0 над "моряците".

Неманя Милисавлевич откри резултата в полза на Берое в 28-ата минута след хубав рейд и мощен удар под напречната греда на Георги Китанов.

Варненци бяха близо до възстановяването в началото на втората част, но удар на Стенио намери напречната греда на Благой Макенджиев.

Резервата на заралии Том уби интригата в срещата с втори гол във вратата на Китанов. Бразилецът бе изведен от Спас Делев сам срещу вратаря и се разписа с техничен шут по земя.

Другата резерва за беройци Исмаил Иса оформи крайния резултат разписвайки се в добавеното време на двубоя.

Така Берое събра актив от 23 точки и вече са на 4-то място, докато Черно море остава на 6-то място с 18 пункта.

Черно море - Берое 0:3
0:1 Милисавлевич 28