Варненка с нов фурор в САЩ
Автор: Екип Varna24.bg 12:05 / 18.11.2015Коментари (0)588
© БФБ
След страхотния си дебют в NCAA миналата седмица варненската баскетболистка Борислава Христова беше най-силна за отбора на университета Вашингтoн Стейт и във втория му мач за сезона. Талантливият кадър на Черно море-Одесос изведе съотборничките си до победа над Хамптън с резултат 68:61. Следващият мач на Христова, Мария Костуркова и съотборничките им е срещу Невада.

През първата част битката беше между защитите на двата отбора, а след нея "пумите" от Вашингтон имаха малка преднина - 14:12. Христова бе в основата на серия от 15:4 в края на първото полувреме, която доведе до резултат 38:23 на почивката. През второто полувреме съперникът опита да намали разликата, но две поредни тройки за Вашингтон изведоха отбора с 19 напред - най-голямата разлика в мача. До края отборът на Христова и Костуркова успя да запази преднина и да победи.

Борислава Христова беше единствена с двуцифрен актив в отбора си, завършвайки с 20 точки, 3 борби и 2 асистенции. При стрелбата си от игра националката до 20 г. бе 8/15, включително 3/4 за три точки и 1/1 от линията за изпълнение на наказателни удари. Мария Костуркова записа 4 точки, 6 борби и 2 блока в мача.

Гостенките овладяха подкошието, като грабнаха 47 срещу 38 борби за Вашингтон Стейт. Христова и съотборничките й обаче отговориха с по-добър процент успеваемост от тройката - 11/22 срещу 4/12 за Хамптън. На 20 ноември Вашингтон Стейт ще играе с Невада.