Носителят на Купата отпадна от турнира!

20:37 / 09.12.2015
951
Носителят на Купата на България по футбол Черно море отпадна от турнира след загуба с дузпи от Берое.

В редовното време и продълженията двата тима не успяха да си отбележат гол в Стара Загора.

При наказателните удари за варненци пропусна Марчин Буркхарт, чийто удар бе спасен от вратаря на старозагорци Илко Пиргов.

Берое спечели с 5:3 при дузпите и се класира за полуфиналите.

Първите две четвъртфинални срещи също така не бяха решени в редовното време.

Литекс вкара три безответни гола на Левски в продълженията и спечели с 3:0.

Монтана пък се наложи след изпълнение на дузпи над Локо ГО след 1:1 в редовното време и продълженията.

Последният четвъртфинал е в четвъртък от 17 ч. и противопоставя ЦСКА на Созопол.

Берое - Черно море 0:0 (5:3 след дузпи)

Берое: Пиргов, Василев, И. Иванов, Зафиров (90 - Костов), Пенев, Динков, Том (55 - Милисавлевич), Делев, Божилов (79 - Филипов), Елиаш, Иса

Черно море: Китанов, Д. Георгиев, Траянов, Кулибали (113 - Буркхард), Венков, Клок (76 - Стенио), Паланков, Васев (86 - Райков), Расим, Еуженио, Курьор